V tekmah 6. in 8. kola 1. SKL zmagi Šentjurja in Hopsov

V soboto sta se v Kranju in na Polzeli odigrali tekmi 6. in 8. kola v 1.SKL. V Kranju domača ekipa še ni uspela doseči prve zmage v sezoni, gostje iz Šentjurja so vprašanje zmagovalca rešili že v prvem polčasu. Na Polzeli pa smo videli zmago domačinov proti Rogaški.

1.SKL

6. kolo
Sobota, 14. november

ECE TRIGLAV : ŠENTJUR 62:80 (11:27, 12:26, 24:10, 15:17)
ECE Triglav: Praljak 3, Ješe 2, Ožegovič 13, Kuralt 8, Stavrov 10, Milašinović 9, Rodič 8, Urbiha 9.
Šentjur: Habat 2, Špan 19, Hadziselimović 2, Držić 3, Đapa 17, Mitrović 8, Samac 2, Ledl 13, Ahmedović 14.

CELOTNA STATISTIKA
ECE Triglav tudi po svojem petem nastopu v 1. SKL ostaja brez zmage, Šentjur pa je na petem gostovanju v osmih tekmah zabeležil tretjo zmago v sezoni in se po dveh porazih vrnil na pot zmage. Gostje so vprašanje zmagovalca rešili v prvem polčasu. Gostitelje so nadigrali v vseh pogledih. Jure Špan je v prvih dvajsetih minutah dosegel 17 točk ob stoodstotnem metu za tri točke (5:5), na koncu 19, Dalibor Đapa jih je dodal deset (na koncu 17), na drugi strani pa so imeli Kranjčani le 22-odstotni met iz igre, oziroma so zadeli zgolj osem metov iz igre. ECE Triglav je v nadaljevanju pokazal svojo boljšo izvedbo, vendar zaostanka 30 točk ni uspel nadoknaditi. Kranjčani so dobili tretjo četrtino s 24:10.
ECE Triglav bo prihodnji tekem igral dve tekmi, in sicer v torek zaostali obračun 5. kola v Rogaški Slatini, v soboto pa redno 9. kolo v Šenčurju. Šentjur bo 21. novembra gostil Hopse.

8. kolo

HOPSI POLZELA : ROGAŠKA 96:93 (27:30, 25:21, 16:26, 28:16)
Hopsi Polzela: Pešak 1, Copot 5, Jurček 18, Mikulić 23, Goltnik 6, Carver 17, Kosič 26.
Rogaška: Božak 8, Vujačić 2, Pelko 13, Nichols 15, Zupan 15, Gabrovšek 20, Šantelj 2, Blackshear 18.
Hopsi so po treh zaporednih porazih dosegli drugo zmago v 1. SKL (2-5), Rogaška pa je zdrsnila na izkupiček 4-3. Gostje so zapravili lepo priložnost za drugo zaporedno zmago in preboj na drugo mesto na razpredelnici. V prvem polčasu so iz rok spustili vodstvo desetih točk (30:20), v 27. minuti pa so imeli prednost 74:60. Hopsi so se prvič vrnili v igro z delnim izidom 12:0, drugič pa z borbeno in ekipno predstavo. V 34. minuti so zaostajali le še 81:82. Junak tekme je bil Žiga Jurček, ki je v zadnjih šestih minutah dosegel devet od svojih 18 točk. Zelo pomembna je bila njegova trojka za 90:86 ter koš dobre pol minute pred koncem za 94:91.
V devetem kolu bodo Hopsi gostovali v Šentjurju (21. november), Rogaška pa bo gostila Terme Olimia Podčetrtek (28. november). Slatinčane pred tem čaka še zaostala tekma 5. kola doma proti ECE Triglavu (17. november).